ابزارهای مفید برای تست وبسایت در موبایل

امروزه افراد زیادی هستند که از موبایل خود برای وبگردی استفاده میکنند. خیلی مهم هست که بدونیم وبسایت ما با دستگاه های موبایل که رزولوشن های متفاوت و سایزهای مختلف و همچنین سیستم های عامل های متفاوتیدارند، سازگار است یا خیر. تست کردن وبسایت روی دستگاه های موبایل خیلی پرهزینه و زمانبر می باشد چون دستگاه های موبایل زیادی با سایز و رزولوشن مختلف در دنیای امروز وجود دارد.

یک سری ابزارهای مفیدی وجود دارند که می توانیم با استفاده از آن ها وبسایت مان را روی رزولوشن های مختلف و دستگاه های متفاوتی براحتی تست کنیم. این ابزارها دستگاه های واقعی را شبیه سازی می کنند و نشان می دهند که وبسایت روی دستگاه های متفاوت چگونه نمایش داده می شوند.

IPhony

این ابزار برای نمایش وبسایت روی گوشی های آیفون را استفاده می شود. این ابزار توسط شرکت Safari ساخته شده است که رزولوشن ۳۲۰ در ۴۸۰ را برای شما شبیه سازی می کند. این ابزار رایگان است و شبیه ساز آیفون نیست بلکه طراحی شده برای وبسایت هایی که توسعه داده می شوند برای گوشی های آیفونی که سایز ۳۲۰ در ۴۸۰ دارند.

IPadPeek

این ابزار به شما نشان می دهد که وبسایت شما در آی پد ها چگونه نمایش داده می شود. این ابزار سایزهای متفاوتی را برای شما شبیه سازی می کند و همچنین می توانید به صورت portrait و landscape وبسایت خود را تست کنید.

W3C MobileOK Checker

این ابزار عملکرد وبسایت شما را بررسی می کند و با آنالیزی که می کند نشان می دهد که وبسایت شما از لحاظ کاربر پسندی یا user friendly در چه سطحی قرار دارد. بعد از بررسی سایت شما گزارش کاملی از مشکلات سایتتون و سایز وبسایت شما را نمایش می دهد. شما می توانید با مراجعه به این لینک ببینید که چه تست هایی بر روی سایت شما انجام می شود.

Mobile Friendly Test Tool

این ابزار توسط تست های گوگل بررسی می کند که وبسایت شما، قواعدی را که نیاز است برای کاربر پسند بودن را پاس می کند یا خیر و همانند ابزار بالا گزارشی از وبسایت شما را نشان می دهد.

Screenfly

این ابزار از بهترین ابزارها برای تست وبسایت شما است که می توانید روی هر دستگاهی از قبیل موبایل، تبلت، کامپیوتر و حتی تلویزیون تست کنید. همچنین ویژگی های rotate، Scroll و استفاده از پروکسی هم دارد.

Responsive Design Checker

این ابزار که استفاده از آن هم خیلی راحت است برای بررسی responsive بودن سایت شما استفاده می شود و می توانید روی رزولوشن های متفاوت و همچنین دستگاه های مختلف پرطرفدار این تست را انجام دهید.

 

برای دنبال کردن مقالات و آموزش تست در تلگرام، عضو کانال زیر شوید:

ُSoftware Testing

مشترک خبرنامه شوید

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

نقش مدیر تضمین کیفیت

نقش مدیر تضمین کیفیت در چابک چیست؟ آیا ما واقعا ...

چگونه وارد کار تست ن

مثل همه ی کارها، کار تست نرم افزار و انتخاب ...

ابزارهای مفید برای ت

امروزه افراد زیادی هستند که از موبایل خود برای وبگردی ...

BDD Best Practice

معرفی BDD BDD یا توسعه رفتار محور یک متدولوژی است برای ...

Agile Test Strategy

در محیط چابک یا agile، جایی که ما روی اسپرینت ...